Piknik EKOlogiczny z Janem Pawłem II

Fundacja Gaudium et Spes w Biłgoraju zaprasza 7 września br. na „Piknik ekologiczny z Janem Pawłem II”.

Wydarzenie ekologiczne zorganizowane zostanie na placu przy kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju (ul. Poniatowskiego 42a, 23-400 Biłgoraj) w godzinach od 10.00 do 16.00.

Na pikniku swoje stoiska będą miały:  Nadleśnictwa Biłgoraj, Zwierzyniec i Janów Lubelski oraz WFOŚiGW w Lublinie. W trakcie trwania imprezy pracownicy ww. instytucji prowadzić będą warsztaty, pokazy oraz konkursy dla wszystkich uczestników pikniku związane z prowadzoną przez siebie działalnością. 

Oprócz stoisk ww. instytucji na terenie pikniku zorganizowane będą następujące stoiska tematyczne:

  1. Stoisko związane z edukacją leśną w teorii i w praktyce – na stoisku odbywać się będą zajęcia edukacyjne obejmujące zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego, konkursy dla dzieci o tematyce przyrodniczej. Dzieci będą̨ miały możliwość́ wzięcia udziału w konkursie polegającym na rozpoznawaniu gatunków drzew. Na stoisku odbywać się będą pokazy, których celem będzie przybliżenie prac związanych z leśnictwem i nadzorem nad lasami. 
  2. Stoisko z sadzonkami – na stoisku będą wydawane sadzonki drzewek rodzimych osobom przynoszącym surowce wtórne i elektroodpady.
  3. Stoisko z EKO prodyktami.

Przez cały czas trwania pikniku uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach i zabawach o tematyce ekologicznej. Poprzez animacjedzieci przyswoją cenną wiedzę dotyczącą ekologii oraz metod i sposobów dbania o naszą planetę. Podczas proponowanych gier i zabaw animatorzy będą aktywizować uczestników zachęcając do zabaw ruchowych, plastycznych, quizów przyrodniczo-ekologicznych, gier tematycznych i zręcznościowych. Dodatkową atrakcją dla uczestników projektu będzie warsztat z malowania torby bawełnianej. Podczas pikniku wręczone zostaną nagrody, dyplomy i medale laureatom i uczestnikom konkursu pt. „I ty możesz zostać przyrodnikiem”. 

Na uczestników czekają atrakcyjne nagród (rower, tablet, powerbanki, pendriwe, słuchawki itp.)

W programie:

– Spektakl Teatru Katarynka pt. „Frania Recykling. Cztery Żywioły i Ekodancing”

– Animacje ekologiczne na scenie pod namiotem

– Koncerty Muzyczne

– Występy artystyczne i pokazy taneczne

– Wielkie bańkowe SHOW

– Ozdabianie toreb bawełnianych

– Konkurs Loteryjny

                                                                                                          

Strefa zabaw dla najmłodszych:                       

– Niezwykłe dmuchańce

– Wata cukrowa

– Malowanie twarzy

– Balonikowe cuda

– Gry i zabawy ekologiczne

– Warsztaty kreatywne

i wiele innych atrakcji edukacyjno-rozrywkowych

Przynieś:

5 kg makulatury lub 20 zgniecionych butelek pet, albo 10 słoików lub butelek szklanych, ewentualnie 20 zgniecionych puszek aluminiowych, bądź 10 baterii, albo 1 kg elektroodpadów

WYMIENIMY JE NA DRZEWKO lub UPOMINEK!

Drzewka będziemy wydawać do wyczerpania zapasów.

Festyn dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Lublinie.