Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2020 

 1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego.
 2. Za tydzień w niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa modlić się będziemy w intencji wszystkich kierujących pojazdami mechanicznymi. Po każdej Mszy św. będziemy błogosławić pojazdy i kierujących pojazdami. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
 3. Serdecznie składamy Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, jako wsparcie miesięczne dzieł parafialnych, dzieł św. Jana Pawła II.
 4. W dniu 2 sierpnia XXIX Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Każda grupa będzie miała wyznaczony dzień pielgrzymowania, który rozpocznie się Mszą św. rano w miejscu wyjścia, a zakończy się Apelem Jasnogórskim w miejscu dojścia, po czym pielgrzymi środkami transportu wrócą do swoich domów na nocleg. Następnego dnia kolejna grupa rozpocznie wędrówkę od miejsca, gdzie zostało zakończone pielgrzymowanie dnia poprzedniego. W ten sposób każda grupa będzie pielgrzymować przez kilka dni: Grupa bł. Ks. Jerzego (biłgorajska) pielgrzymować będzie 4,7 i 12 sierpnia. Dojście pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się 13 sierpnia w godzinach popołudniowych. Szczegółowy regulamin pielgrzymki dostępny jest na stronie: pielgrzymka.info
 5. W nadchodzącym tygodniu wspominamy: jutro – bł. Czesława; w środę – św. Marię Magdalenę, doroczny odpust w parafii św. Marii Magdaleny; w czwartek – św. Brygidę; w piątek – św. Kingę; w sobotę – św. Jakuba i św. Krzysztofa, zaś w niedzielę – św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to równocześnie dzień wdzięczności dla rodziców i dziadków.
 6. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela.
 7. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy na letnie Kino z dobrym filmem w plenerze. Rozpoczęcie o godz. 20.30. Więcej informacji znajdziemy na plakatach. Wstęp wolny.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła.
 9. Nowenna do MBNP w każdą środę o godz. 17.50 wraz z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać przy obrazie MBNP, później Msza św. zbiorowa do MBNP.
 10. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.45, po niej Msza św.
 11. Jutro Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00 za śp. Czesława Jędzura, z ul. Harcerskiej, l.68. Różaniec o godz. 10.30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2020

 1. Trwają wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie kościołów, gdzie czeka na nas Chrystus w Eucharystii.
 2. W okresie wakacji, w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00.
 3. W poniedziałek, 13 maja, rozpoczniemy trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o godz. 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu z różańcem fatimskim. Odmówimy następnie modlitwy przy figurze MB Fatimskiej, procesja maryjna wokół kościoła. Po procesji o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem fatimskim. Serdeczne zapraszamy.
 4. W nadchodzącym tygodniu wspominamy: jutro – św. Andrzeja i Benedykta, pustelników; w środę – św. Bonawentury, w czwartek – NMP z Góry Karmel.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła.
 6. Nowenna do MBNP w każdą środę o godz. 17.50 wraz z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać przy obrazie MBNP, później Msza św. zbiorowa do MBNP.
 7. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.45, po niej Msza św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.07.2020

 1. Dziś przeżywamy I niedzielę miesiąca lipca. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i adoracja do godz. 16.00.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby WSD naszej diecezji. Dziękujemy diakonowi Łukaszowi za posługę słowa.
 3. Trwają wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie kościołów, gdzie czeka na nas Chrystus w Eucharystii.
 4. W okresie wakacji, w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00.
 5. We wtorek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Rycerzy Jana Pawła II. Będą ważne informacje.
 6. We środę, 8 lipca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków wspomagających Legionu Maryi.
 7. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. 
 8. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” i miesięcznika parafii biłgorajskich „Głos Katolicki z Biłgoraja”.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła.
 10. Nowenna do MBNP w każdą środę o godz. 17.50 wraz z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać przy obrazie MBNP, później Msza św. zbiorowa do MBNP.
 11. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.45, po niej Msza św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA –  28.06.2020

 1. Kończy się miesiąc czerwiec poświęcony czci Bożego Serca.
 2. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30; 9.00; 12.00 i 18.00. Taca przeznaczona tego dnia jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. Biuro Radia Maryja przy parafii św. Jerzego zaprasza na XXIX pielgrzymkę ogólnopolską na Jasną Górę w dniach od 10 do 11 lipca. Zapisy w księgarni przy parafii św. Jerzego.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, i I niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek godzina święta, w pierwszy piątek Msze św. będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00, zaś w pierwszą sobotę Wieczernik Maryjny do godz. 21.00. Zaś w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i adoracja do godz. 16.00.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jak zawsze do nabycia tygodnik Niedziela.
 6. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD naszej diecezji.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła.
 8. W okresie wakacji, w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00.
 9. Nowenna do MBNP w każdą środę o godz. 17.50 wraz z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać przy obrazie MBNP, później Msza św. zbiorowa do MBNP.
 10. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.45, po niej Msza św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA –  21.06.2020

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Nabożeństwo czerwcowe u nas w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę i święta o godz. 15.40.
 2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Jest to też dzień imienin ks. bpa seniora Jana Śrutwy.
 4. Za tydzień odpust w Gromadzie.
 5. W okresie wakacji, w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00.
 6. W najbliższy piątek, 26 czerwca zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, pracowników oświaty i administracji. Zachęcamy do spowiedzi dzieci i młodzież na Mszach świętych rano i wieczorem.
 7. Ks. Krystian zaprasza wszystkich seniorów 60+ do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach: artystycznych, sportowych, komputerowych i dotyczących zdrowia. Pierwsze spotkanie organizacyjne i zapisy w środę o godz. 16.00 w Sali obok zakrystii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jak zawsze do nabycia tygodnik Niedziela.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, jako wsparcie dzieł św. Jana Pawła II.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła.
 11. Nowenna do MBNP w każdą środę o godz. 17.50 wraz z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać przy obrazie MBNP, później Msza św. zbiorowa do MBNP.
 12. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.45, po niej Msza św.
 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Ireneusza Rycyka. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA –  14.06.2020

 1. Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Rocznica I Komunii świętej dzieci z klas IV odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 na zakończenie oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 3. Od Bożego Ciała aż do czwartku na zakończenie oktawy trwa dziękczynienie za dar Eucharystii. Po Mszach świętych wieczornych urządzane są procesje dziękczynne wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa.
 4. W czwartek, 18 czerwca o godz. 18.00 zakończenie tradycyjnej oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy świętej odbędzie się procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci wraz z niespodzianką dla nich. Prosimy o zrobienie ołtarzy wokół kościoła przez wspólnotę Domowego Kościoła, Legionu Maryi, Straż Honorową, Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ, panią Marię i Koła Żywego Różańca.
 5. W piątek, 19 czerwca w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W sobotę, 20 czerwca świętować będziemy Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odchodzić będziemy Dzień Dziękczynienia za dar patrona św. Jana Pawła II, wielkiego Polaka i papieża oraz za dar poświęcenia kościoła i powołania 6 lat temu naszej parafii. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 16,00. Po południu rozpocznie się wizytacja kanoniczna parafii przez ks. biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 podczas której ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII. W piątek spowiedź przed sakramentem bierzmowania.
 7. W niedzielę, 21 czerwca o godz.00 Droga Krzyżowa w Osuchach, natomiast 28 czerwca o godz. 10.30 Msza św. w intencji poległych żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich.
 8. Polecamy lekturę „Niedzieli”.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W najbliższym czasie instalować będziemy pomnik Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefan Wyszyńskiego. W przyszłą III niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na wsparcie dzieł św. Jana Pawła II.
 10. Nowenna do MBNP w każdą środę o godz. 17.50 wraz z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać przy obrazie MBNP, później Msza św. zbiorowa do MBNP.
 11. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.45, po niej Msza św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 07.06.2020

 1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. wielkanocnej.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ – codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę i święta o godz. 15.40.
 3. W czwartek, 11 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 16.00. Trasa procesji Bożego Ciała w tym roku z ołtarzami wokół Kościoła. Prosimy o zrobienie ołtarzy:

I ołtarz – Domowy Kościół

II ołtarz – Legion Maryi

III ołtarz – Straż Honorowa i wspólnota dla Intronizacji NSPJ

IV ołtarz w kościele – p. Maria i Kółka Różańca Świętego.

Prosimy o udekorowanie domów. Zapraszamy dzieci rocznicowe i chętne do udziału w Uroczystościach Bożego Ciała – dziewczynki prosimy o sypanie kwiatów, zaś chłopców do trzymania szarf. Przyjdźmy, aby uwielbiać Jezusa obecnego w Eucharystii.

 1. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.30 odbędzie się I Komunia Święta dzieci z klas III. Spowiedź dzieci w środę o godz. 19.00. Rodziców i rodziny prosimy o wcześniejszą spowiedź.
 2. Rocznica I Komunii świętej dzieci z klas IV odbędzie się w czwartek, 18 czerwca o godz. 18.00 na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
 3. W sobotę, 20 czerwca w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna ks. biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Na Mszy św. o godz. 16.00 obędzie się sakrament bierzmowania młodzieży z klas VIII.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła oraz na kielich z racji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za zrobione porządki w kościele i wkoło kościoła.
 5. W sobotę, 13 maja, rozpoczniemy drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o godz. 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu z różańcem fatimskim. Odmówimy Litanie do NSPJ. Następnie modlitwy przy figurze MB Fatimskiej, procesja maryjna wokół kościoła. Po procesji o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem fatimskim.
 6. Nowenna do MBNP w każdą środę o godz. 17.50 wraz z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać przy obrazie MBNP, później Msza św. zbiorowa do MBNP.
 7. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.45.