Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św.: 6.30, 9.00, 12.00, 18.00.
 3. Od jutra nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ – codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę i święta o godz. 15.40. Gromadźmy się przy krzyżach, figurach, kościołach, aby dziękować za miłość boskiego serca i zaskarbić sobie i ojczyźnie błogosławieństwo.
 4. W najbliższą sobotę, 6 czerwca w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, i I niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek godzina święta, w pierwszy piątek Msze św. będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00, zaś w pierwszą sobotę wieczernik maryjny. Zaś w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i adoracja od godz. 14.00 do godz. 16.00.
 7. Zapraszamy narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa na nauki przedmałżeńskie i dzień skupienia w najbliższą sobotę, 6 czerwca, początek o godz. 10.00 w sali konferencyjnej.
 8. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej w parafi Trójcy Świętej i WNMP. Z racji odpustu w sobotę o godz. 17.30 różaniec w kościele i Msza św. w intencji zmarłych.
 9. 11 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała, trasa procesji Bożego Ciała w tym roku z ołtarzami wokół kościoła.
 10. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Rycerzy św. Jana Pawła II, natomiast w piątek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Apostołów Bożego Miłosierdzia św. Jana Pawła II.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła, za ofiary na kielich z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, dziękujemy panu Zygmuntowi i panu Marianowi za brzózki do kościoła.
 12. Nowenna do MBNP w każdą środę o godz. 17.50 wraz z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać przy obrazie MBNP, później Msza św. zbiorowa do MBNP.
 13. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.45.
 14. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO- 24.05.2020

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 3. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny, to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę.
 4. Na prośbę rodziców I Komunia święta dzieci z klas trzecich odbędzie się w dwóch turach: 11 czerwca i 6 września.
 5. Nowenna do MBNP w każdą środę o godz. 17.50 wraz z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać przy obrazie MBNP, później Msza św. zbiorowa do MBNP.
 6. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.30.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i na kielich z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
 8. Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę na budownictwo sakralne.
 9. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 17.05.2020

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy przygotowanie do wprowadzenia w naszej parafii w środę, 20 maja Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym przygotowaniu pomoże nam o. Józef Szczecina, redemptorysta. Jutro, we wtorek i we środę (18-19-20 maja) Msze św. z naukami będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Prosimy o modlitwę w intencji owocnego przeżycia wprowadzenia Nowenny do MBNP.
 2. Za tydzień w niedzielę 24 maja przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Od dnia jutrzejszego do środy rozpoczynają się tzw. Dni Krzyżowe czyli dni modlitw o urodzaje. W te dni odbędą się o godz. 17.30 modlitwy przy krzyżu i procesje błagalne wokół kościoła. Nabożeństwo majowe w te dni będą w czasie procesji. Tradycyjnie rozpoczynamy nabożeństwa poświęcenia pól. Jutro w poniedziałek poświęcenie pól o godz. 19.00 na Różnówce Stawy. We wtorek o godz. 19.00 przy ul. Myśliwskiej i na os. Kępy.
 4. Dziękujemy dziś za ofiary złożone na tacę jako wsparcie dzieł parafialnych, dzieł św. Jana Pawła II. Za tydzień taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne diecezji.
 5. W dniu jutrzejszym obchodzić, 18 maja będziemy obchodzić 100. Rocznicę urodzin patrona naszej parafii św. Jana Pawła II. Dla nas to wielka łaska i dar. Zachęcamy do odmawiania Litanii do św. Jana Pawła II. Jutro młodzież z KSM zaprasza po Mszy św. o godz. 18.00 na czuwanie ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy też do obejrzenia wystawy z życia św. Jana Pawła II, która znajduje się na placu przy kościele. Wystawa pn. Karol Wojtyła. Narodziny. Otwarta będzie do 30 czerwca br.
 6. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.30. Zapraszamy aby zawierzać przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zawierzać swoje prośby i podziękowania.
 7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.30, zaś w niedzielę i święta o godz. 15.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła.
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Donaty Błażejewskiej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2020

 1. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Również w środę o godz. 17.00 rozpoczniemy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je wystawieniem Najświętszego Sakramentu z różańcem fatimskim. Następnie modlitwy przy figurze MB Fatimskiej, procesja maryjna wokół kościoła ze śpiewem litanii do Matki Bożej. Po procesji o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem fatimskim.
 2. W przyszłą niedzielę – 17 maja rozpoczniemy czterodniowe przygotowanie do wprowadzenia w naszej parafii w środę, 20 maja Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym przygotowaniu pomoże nam o. Józef Szczecina, Redemptorysta. W przyszły poniedziałek, wtorek i środę (18-19-20 maja) Msze święte z naukami będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Prosimy o modlitwę w intencji owocnego przeżycia wprowadzenia Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka, patrona naszej parafii św. Jana Pawła II. Dla nas to wielka łaska i dar. Już dzisiaj zachęcamy do codziennego odmawiania litanii do św. Jana Pawła II. Udekorujmy obraz św. Jana Pawła II wiszący na ścianie naszego domu. Przez modlitwę przygotujmy się przez ten tydzień na wielki jubileusz 100. rocznicy narodzin. W przyszłą niedzielę można będzie po Mszach Świętych, jeśli nie mamy w domu obrazu św. Jana Pawła II otrzymać Jego wizerunek
 4. Nabożeństwo majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.30, zaś w niedzielę i święta o godz. 15.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W tym tygodniu patronują nam: 14 V – św. Maciej Apostoł, 16 V – św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik, patron Polski.
 6. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.30
 7. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela.
 8. Dziękujemy ofiarodawcom za dary na kościół. W przyszłą w trzecią niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę będą kolejnym darem serca wspierającym dzieła św. Jana Pawła II.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Katarzyny Jaśkowiec. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA) – 03.05.2020

 1. Dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się również Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się szczególnie za powołanych z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a od godz. 14.00 do 16.00 adoracja.
 3. Przeżywamy Maryjny miesiąc maj. Gromadźmy się przy krzyżach, figurach, kościołach, aby z  Maryją wielbić Boga. Nabożeństwo majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy o godz. 18.o0, zaś w niedzielę i święta o godz. 15.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy maryjnej.
 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca maja.
 5. W normalnym czasie dzisiaj nasza Parafia przeżywałaby I Komunię świętą dzieci klas trzecich. Wstępnie została ona przeniesiona na pierwszą niedzielę października. Wierzymy też w możliwość wcześniejszego terminu, aby dzieci mogły się cieszyć zz daru przyjmowania Chrystusa w Komunii Świętej.
 6. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 7. W najbliższą sobotę, 9 maja, w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00 święcenia diakonatu.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za dary serca złożone na potrzeby kościoła.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Benedykta Kuklisa. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA (NIEDZIELA BIBLIJNA) – 26.04.2020

 1. W III niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, by lepiej poznać, kochać i naśladować Jezusa. Przy wyjściu z kościoła można zabrać sigla, cytaty z Pisma Świętego.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. W sobotę Wieczernik Maryjny. 
 3. Za tydzień w pierwszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i adoracja od godz. 14.00 do 16.00.
 4. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zachęcamy do śpiewu litanii także z zachowaniem obowiązujących przepisów przy kapliczkach, figurach na terenie parafii. Nabożeństwo majowe w naszym kościele po Mszy świętej o godz. 18.00.
 5. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane w 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. 
 7. W tym tygodniu wspominamy 29 IV – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
 8. W czwartek o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.
 9. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela.
 10. Przypominany o nowych przepisach sanitarnych: 1 osoba na 15 m2 i o noszeniu maseczek. Na zewnątrz kościoła obowiązuje odległość od siebie 2 m.

11.Dziękujemy ofiarodawcom za dary złożone na potrzeby kościoła.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA (MIŁOSIERDZIA BOŻEGO) – 19.04.2020

 1. Na zakończenie Oktawy Wielkanocnej przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty Jan Paweł II – 17.08. 2002 roku modlił się w Łagiewnikach, w Akcie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu: Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie, i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka. Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei. Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego dla uproszenia Ojcu Świętemu, rodzinom, ojczyźnie, światu i każdemu z nas Bożego miłosierdzia. 
 2. Dziś o godz. 15.00 w naszym kaplicy nabożeństwo, podczas którego odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki. 
 3. W nadchodzącym tygodniu wspominamy: 23.04 – św. Wojciecha, Bp M – Głównego Patrona Polski, 25.04 – Św. Marka Ewangelistę.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę jako dar serca wspierający dzieła św. Jana Pawła II. Bóg zapłać.
 5. Dzisiejszej niedzieli swoje Święto Patronalne obchodzi Caritas. 
 6. Dziękujemy ofiarodawcom za dary na kościół.
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Roberta Serafina l.51, z al. 400 lecia. W środę o godz. 7.00 Msza św. w 30 dzień po śmierci.