Ogłoszenia parafialne

II niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, rok C – 28.04.2019

 1. W „Dzienniczku” św. Faustyny czytamy: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”
 2. Dziś o godz. 15.00  zapraszamy na godzinną adorację i nabożeństwo, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i I niedziela miesiąca. W I Czwartek – Godzina święta, W I Sobotę – Wieczernik Maryjny. Za tydzień po sumie o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja od 14.00 do 16.00.
 4. Za tydzień parafia nasza na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będzie uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź przed Komunią św. dla dzieci, rodziców, chrzestnych, rodzeństwa oraz rodziny. Po spowiedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 5. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Dziś zbiórka do puszek na Caritas naszej Diecezji.
 6. Jutro w parafii św. Marii Magdaleny będzie gościła TV Trwam. Msza św. o godz. 18.00. 
 7. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym dniu przypada także dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.
 8. We wtorek również na cmentarzu przy ul. Lubelskiej przed odpustem w parafii św. Jerzego: 17.00 – Różaniec, 17.30 – Msza św. Suma odpustowa 1 maja o godz. 12.00.
 9. Od środy 1 maja po Mszach św. wieczornych zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
 10. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. U nas w kościele Msze św. w porządku niedzielnym: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 16.00. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. Za tydzień taca przeznaczona będzie na nasze WSD w Lublinie.
 12. Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii.