Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 maj 2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św.: 6.30, 8.30, 11.00, 18.00. SP nr. 1 świętuje u nas w kościele dzień patrona szkoły.
 3. Od czwartku, 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ – codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę i święta o godz. 15.40. Gromadźmy się przy krzyżach, figurach, kościołach, aby dziękować za miłość boskiego serca i zaskarbić sobie i ojczyźnie błogosławieństwo.
 4. W najbliższą sobotę, 3 czerwca w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu.
 5. 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami: Poniatowskiego, Gorajskiego i powrót Poniatowskiego. I ołtarz: u państwa Hanasów, II ołtarz: u państwa Makuchów, III ołtarz: u państwa Pintalów, IV ołtarz: w kościele.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca, 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, i I niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek godzina święta, w pierwszy piątek Msze św. będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00, zaś w pierwszą sobotę zmiana tajemnic o godz. 17.00. Zaś w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i adoracja od godz. 14.00 do godz. 16.00.
 8. Zapraszamy narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa na nauki przedmałżeńskie i dzień skupienia w najbliższą sobotę, 3 czerwca, początek o godz. 10.00 w sali konferencyjnej.
 9. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej w parafii Trójcy Świętej i WNMP. Z racji odpustu w sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych na cmentarzu.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła, dziękujemy panu Zygmuntowi i panu Marianowi za brzózki do kościoła.
 11. Nowenna do MBNP w każdą środę o godz. 17.45 wraz z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać przy obrazie MBNP, później Msza św. zbiorowa do MBNP.
 12. Nowenna do św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.45.
 13. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.